Στην κατσαρόλα: Ζεσταίνετε σε σιγανή φωτιά το μισό ελαιόλαδο και σοτάρετε το περιεχόμενο της συσκευασίας για 5-7 λεπτά. Δυναμώνετε την ένταση της εστίας, προσθέτετε αλάτι, πιπέρι, τον χυμό λεμονιού, το υπόλοιπο ελαιόλαδο, 2 φλιτζάνια νερό και τα ανακατεύετε απαλά. Μόλις το φαγητό αρχίσει να βράζει, σκεπάζετε την κατσαρόλα, χαμηλώνετε την ένταση της εστίας στο μισό και σιγοβράζετε για 35 περίπου λεπτά.
Διατήρηση στο ψυγείο 24 ώρες. Σε κατάψυξη -6°C 1 εβδομάδα. Σε κατάψυξη -12°C 1 μήνας. Σε κατάψυξη -18°C.