Χωριάτικες Φρυγανιές Ολικής Άλεσης, με τη μοναδική συνταγή ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ. Όλη η νοστιμιά της παράδοσης σας συνοδεύει καθημερινά! Διαδικασία παραγωγής: Τα άλευρα δημητριακών και οι νιφάδες βρώμης αναμειγνύονται με το νερό και τη φρέσκια μαγιά. Ακολουθεί το στάδιο της ανάπαυσης και της ζύμωσης, όπου το ζυμάρι φουσκώνει σιγά σιγά. Ανοίγεται σε φύλλο, αλευρώνεται, πλάθεται, ψήνεται και γίνεται ένα ωραίο χωριάτικο ψωμί! Το ψωμί αυτό κόβεται σε φέτες και φρυγανίζεται σωστά.